Dominikanie Gdańsk

  1. Strona główna
  2. Kancelaria parafialna
  3. Kurs przedmałżeński
Rozmiar czcionki: A A A

Kurs przedmałżeński

 

Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa !

Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” Ps 127, 1


Katechezy przedmalzeńskie przy kościele oo. dominikanów w Gdańsku obejmują 4 spotkania w kolejne czwartki miesiąca o godz. 19,00 w Sali konferencyjnej Domku Akademickiego. 
Przygotowanie, które proponujemy jest rodzajem podstawowej katechezy, przypomnieniem fundamentalnych zagadnień wiary. Następnie chcemy postawić sobie pytanie: jak żyć wiarą w relacji malzeńskiej i rodzinnej? A przede wszystkim pragniemy spojrzeć na malzeństwo i dostrzec w nim Boży projekt.  Narzeczeni zaproszeni są do słuchania katechez i rozmowy ze sobą, by jeszcze lepiej poznać się  i zrozumieć jaką odpowiedzialność i oczekiwania stawia Kościół przed rodziną.
W spotkaniach tych można uczestniczyć tylko i wyłącznie we dwoje po wcześniejszym zapisaniu na listę uczestników drogą mailową. Nie można dołączyć do kursu w trakcie jego trwania.
Zapisy na wszystkie edycje wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wystarczy podanie imion i nazwisk uczestników oraz wskazanie miesiąca, w którym narzeczeni zdecydowali się odbyć kurs.

Zgłoszenia przyjmuje, a także jest odpowiedzialny za prowadzenie katechez:
o. Paweł Biszewski OP - mail: narzeczenikatechezy@gmail.com

Oprócz uczestnictwa w katechezach, narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech indywidualnych spotkań w poradni rodzinnej. Lista wszystkich poradni w naszej Archidiecezji znajduje się na stronie:  www.poradnictwo.gda.pl Spotkania można również odbyć w naszej dominikanskiej poradni rodzinnej: www.poradniadominikanie.pl Informacja i zapisy do poradni rodzinnej dominikańskiej na trzecim spotkaniu kursu.

Uczestnicy katechez otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

Początek spotkań:

 

 
8 maja 2014 (brak wolnych miejsc)

5 czerwca 2014

 W lipcu i sierpniu nie prowadzimy katechez !

Katechezy odbywają się w Domku Akademickim (wejście przez furtkę od ul. Pańskiej). Początek spotkania o godz. 19:00.

Zasady udzielania ślubów w kościele św. Mikołaja w 2013/14 r.  

„Chrystus Pan odnawiając stworzenie i czyniąc wszystko nowe, przywrócił małżeństwu pierwotną formę i świętość, tak aby tego, co Bóg złączył, człowiek nie rozdzielał. Chrystus również podniósł małżeństwo do godności sakramentu na wzór Jego zaślubin z Kościołem” Sobór watykański II, Gaudium et spes, nr 48.

 

Venti - Agencja Interaktywna