Dominikanie Gdańsk

  1. Strona główna
  2. Kancelaria parafialna
  3. Kurs przedmałżeński
Rozmiar czcionki: A A A

Kurs przedmałżeński

 

 

Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa !

 

Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” Ps 127, 1

Zakończyliśmy zapisy na kurs w roku akademickim 2014/2015. Zapisy na nową edycję 2015/2016 - od 7 września 2015 r.

Katechezy przedmalzeńskie przy kościele oo. dominikanów w Gdańsku obejmują 4 spotkania w kolejne czwartki miesiąca o godz. 19.00 w Sali konferencyjnej Domku Akademickiego (parter). Kurs odbywa się w nastepujących miesiącach: październik, listopad, styczeń, luty, marzec, maj i czerwiec.
W spotkaniach można uczestniczyć tylko po wcześniejszym zapisaniu na listę uczestników drogą mailową. Nie można dołączyć do kursu w trakcie jego trwania.
Zapisy na wszystkie edycje wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wystarczy podanie imion i nazwisk uczestników oraz wskazanie miesiąca, w którym narzeczeni zdecydowali się odbyć kurs.

Zgłoszenia przyjmuje, a także jest odpowiedzialny za prowadzenie katechez: o. Marcin Mogielski OP
wyślij zgłoszenie

Oprócz uczestnictwa w katechezach, narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech indywidualnych spotkań w poradni rodzinnej. Lista wszystkich poradni w naszej Archidiecezji znajduje się na stronie:  www.poradnictwo.gda.pl  Zapisy do poradni rodzinnej, działającej przy naszej parafii, na trzecim spotkaniu kursu.

Uczestnicy katechez otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

 

 

 

 

 Podczas wakacji akademickich nie prowadzimy katechez !

 

 

 

Katechezy odbywają się w Domku Akademickim (wejście przez furtkę od ul. Pańskiej). Początek spotkania o godz. 19:00.

 

Zasady udzielania ślubów w kościele św. Mikołaja

„Chrystus Pan odnawiając stworzenie i czyniąc wszystko nowe, przywrócił małżeństwu pierwotną formę i świętość, tak aby tego, co Bóg złączył, człowiek nie rozdzielał. Chrystus również podniósł małżeństwo do godności sakramentu na wzór Jego zaślubin z Kościołem” Sobór watykański II, Gaudium et spes, nr 48.

 

Venti - Agencja Interaktywna